pages_start

124 news in the category "Taciz" ordered by date

Gezi direnişine katılan kadınlara çıplak üst arama işkencesi yapıldı

Gezi Parkı direnişinde yaşanan polis şiddeti ve hak ihlallerine ilişkin her geçen gün yeni örnekler ortaya çıkıyor. Protestolarda gözaltına alınan kadınların sistematik olarak sözlü tacize uğradıkları

Weiter »

Bingöl'de tecavüz skandalında fail sayısı 8'e çıktı

Bingöl'de 16 yaşında çocuğa 6 askerin tecavüz skandalında fail sayısı 8'e çıktı. Öte yandan Bakanlık da davaya müdahil olmak için başvurdu ve tutuksuz yargılamaya itiraz etti.

Weiter »

'Tecavüze uğrayan kadınlar da suçlu!'

İngiltere'de yayınlanan "Crimewatch' serisinin eski sunucusu'nun yaptığı açıklama, kadınlara yönelik ayrımcılığın sadece ülkelerin gelişmişlik veya geri bıraktırılmışlık düzeyiyle ilgili olmadığını ortaya koyan cinsten. Nick Ross'a göre

Weiter »

İşte Türkiye'nin utanç haritası: 81 ilin cinsel şiddet tablosu açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Türkiye'nin tecavüz, çocuk istismarı ve taciz suçları" haritasını açıkladı.

Weiter »

Kocaeli'de 15 yaşındaki kız çocuğuna toplu tecavüz iddiası

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettikleri öne sürülen 29 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 29 kişiden 11'i adliyeye sevk

Weiter »

MOBESE kameraları kimi izliyor?

Kadın örgütleri, 10 Mart’ta Taksim Mis Sokak’ta bir kadına yönelik gerçekleşen tecavüz girişimini ve kaçırılma olayını protesto etti ve MOBESE'leri kimn izlediğini sordu.

Weiter »

Patronu taciz etti eski eşi öldürdü

İzmir Karşıyaka'da Hülya Aydın isimli bir kadın eski patronu tarafından taciz edildi diye eski eşi tarafından öldürüldü.

Weiter »

Okul müdürü öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı

Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ndeki bir ortaokulun müdürü, 14 yaşındaki kız öğrencisine tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Weiter »

Genelevleri satın alacak sponsor aranıyor

Kadınlar için genelev önerisinde bulunan Şefkat-Der Başkanı Hayrettin Bulan, genelevleri satın alacak sponsor arıyor.

Weiter »

Taksim'de 6 erkek 1 kadına tecavüz etmeye kalkıştı

Taksim'in göbeğinde 6 erkek 1 kadına tecavüz etmeye kalkıştı. Olaya müdahale etmek isteyen bir kişi darp edildi.

Weiter »

N.Ç davasında karar

Türkiye'de "Utanç Davası" olarak bilinen, N.Ç. davasında yargılanan sanıklara 5 ile 9 yıl arasında değişen hapis cezası verildi.

Weiter »

14 yerine 7 sondaj yapılınca ölümler geldi

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na ait Kozlu Müessesi'nde meydana gelen metan faciasına, iş güvenliği önlemlerinin alınmamasının neden olduğu ortaya çıktı.

Weiter »

2011 yılında 257 kadın öldürüldü, 102 kadın tecavüze uğradı!

Kadına şiddetin hergeçen gün arttığı Türkiye'de açıklanan şiddet rakamları yaşananları gözler önüne serdi. Türkiye'de 2011 yılında 257 kadın öldürüldü, 102 kadın tecavüze uğradı ve 220 kadın

Weiter »

Tunuslu kadınlar tecavüze karşı sokaklara döküldü

Tunuslu kadınlar, kendisine tecavüz eden ve bundan dolayı tutuklanan iki polisin kadının ahlaksız olmakla suçlaması üzerine sokaklara döküldü.

Weiter »

'Adalet sen bizim her şeyimizsin!'

Zonguldak'ta 14 yaşındaki S.B.'ye cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan 4 sanık ilk duruşmada tahliye edildi. Tahliye edilen sanık yakınları "Adalet sen bizim her şeyimizsin" sloganları attı.

Weiter »

'Değerli hakim beni öldürmeyin'

Önce zorla çıplak fotoğrafları çekildi, sonra yıllarca şantaj yapıldı. İşinden oldu. Hayatı Danıştay'dan çıkacak karara bağlı olan bir kadın Danıştay'a yazdığı mektupta "Değerli hakim, beni öldürmeyin."

Weiter »

Yargıtay tecavüzcüyü 'samimi' buldu

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Samsun’da 40 yaşındaki N.K’ye tecavüz davasında, kadının “samimiyeti kuşkulu” diyerek, sanık Nurettin Metin Taştan’ın 'suçsuz' olduğuna hükmetti. Tahliye edilen Taştan davadan da

Weiter »

RedHack Dilan için hackledi

Redhack ve binlerce sosyal medya kullanıcısı 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz iddiasıyla ilgili Şanlıurfa ve Siverek'teki yetkililere soruyor: Dilan'a ne oldu!?

Weiter »

Redhack'ten tecavüzcülerinin serbest bırakılmasına tepki

Redhack çocuk tecavüzcülerinin serbest bırakılmasına tepki olarak Yargıtay Edirne Valiliği'nin internet sitesini çökertti.

Weiter »

Tecavüz mağduru çocuğu devlet korumadı tekrar tecavüze uğradı, hamile kaldı!

İşitme engelli 14 yaşındaki Z.K. beş kişinin istismarına uğradı. Z.K.'nın teşhisine rağmen zanlılar serbest bırakıldı. Küçük kız 'koruma altına' alınmadı. O dönemde tekrar tecavüze uğradı ve

Weiter »