pages_start

"5651 sayılı yasa" konulu haberler

Ve İnternet öldürüldü!

İnternet üzerindeki baskıyı iyice artıran tasarı, Meclis'ten geçti. Değişikliklerle birlikte Türkiye sansürde devler liginde sıra yükseltti.

Devamı için tıklayınız »

Sansürün 'sehven'i !

Yolsuzluk operasyonuyla ilgili haberlerin kaldırılması için muhalif haber sitelerine “uyarı” mesajı yollayan TİB geri adım atarak mesajların sehven yani yanlışlıkla gönderildiğini öne sürdü.

Devamı için tıklayınız »

Yarın Haber'e 'yolsuzluk sansürü'

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu haberlerine yüksek denetim ve sansür. İnternette mevcut sansürü daha da artıracak 5651 Sayılı yasa üzerinde değişiklik önerileri görüşülürken, haber sitelerine ardı ardına

Devamı için tıklayınız »

"Özgürlüğümüze tıklamayın!"

İnternet Sansürüne Karşı Ortak Platform’un çağrısıyla bir araya gelen bine yakın sansür karşıtı İstiklal Caddesi’nde yaptıkları eylemle internet sansürüne karşı tepkisini dile getirdi.

Devamı için tıklayınız »

İnternet sokağa çıkıyor!

İnternete uygulanan sansüre karşı olan kurumlar, siteler, kişiler yarın Taksim'de buluşacak. Sansür karşıtları, internet kablolarını kesecek.

Devamı için tıklayınız »

Sansüre karşı eylem!

Türkiye’de son üç yıldır tırmanan sanal sansür uygulamalarına karşı mücadele etme kararı alan sivil toplum kuruluşları, eylem için bir araya geliyor.

Devamı için tıklayınız »