pages_start

"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" konulu haberler

8 Mart'ı mevsimlik işçi kadınlara adadılar

KESK Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için ülke çapında yapılacak olan eylem ve etkinliklerin startını Adıyaman’dan verdi. Kadınlar, Bu yılki 8 Mart’ı Adıyaman’da

Devamı için tıklayınız »

8 Mart eylemleri Dersim'den başladı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için ilk miting Dersim’de binlerce kadının katılımıyla yapıldı. AKP’nin kadın politikalarına tepkinin öne çıktığı mitingde ‘Söyleyecek sözümüz değiştirecek gücümüz var’

Devamı için tıklayınız »

Emek ve Meslek Örgütleri 8 Mart'ın resmi tatil olması için kampanya başlattı

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'li kadınlar, 8 Mart'ın resmi tatil ilan edilmesi için kampanya başlattıklarını duyurdu.

Devamı için tıklayınız »

İstanbul'da coşkulu 8 Mart Mitingi

İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingine katılan on binlerce kadın, yoğun yağmura rağmen "yaşama hakkı, özgürlük ve baskıların sona ermesini" istedi.

Devamı için tıklayınız »

Kadınların isyanı Kadıköy'de

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla İstanbul'da planlanan mitinglerden ilki bugün yapıldı. Devrimci 8 Mart Platformu, tarafından gerçekleştirilen mitingde binlerce kadın eşit ve sömürüsüz dünya

Devamı için tıklayınız »

Kadınların isyanı sokaklarda

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' etkinlikleri kapsamında alanlara çıkan kadınlar, tacize, tecavüze, kadın cinayetlerine, erkek egemen kültüre, gözaltı ve tutuklamalara karşı isyanını haykırdı.

Devamı için tıklayınız »

Kadın yazarların 8 Mart yorumu

Her gün bir kadının öldürüldüğü, şiddet gördüğü, tacize uğradığı, emeğinin yok sayıldığı ülkemizde kadın köşe yazarlarından 8 Mart değerlendirmesi:

Devamı için tıklayınız »

Büşra Ersanlı:Biz barışa karar verdik

Türkiye Yazarlar Sendikası'nın gelenekselleşen 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Bildirisi'ni bu yıl Büşra Ersanlı yazdı: Biz barışa karar verdik. Savaşın haklısını da haksızını da kabul etmiyoruz.

Devamı için tıklayınız »

Ve Femen Türk polisi ile tanışır

Kadına yönelik şiddeti protesto eden Ukraynalı feminist Femen grubu üyesi 4 kadın Ayasofya'da eylem yaptı. Femen grubu üyelerine polisin müdahalesinde arbede yaşandı.

Devamı için tıklayınız »

8 Mart'ı direniş çadırında karşılayan kadınlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, İzmir'de sendikalı oldukları için işlerinden atılan işçilerden kadın emekçiler, 8 Mart'ı direniş çadırlarında karşılıyorlar.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar için en iyi ve en kötü ülkeler

The Independent gazetesi kadınların yaşam koşullarının en iyi ve en kötü olduğu ülkeleri sıraladı. Buna göre kadınlar için en iyi ülke İzlanda.Kadın politikacılar için en iyi

Devamı için tıklayınız »

8 Mart kadınlar için ne ifade ediyor?

Kadınların yüzde 70,7'si ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' sizin için bir şey ifade ediyor mu sorusuna "hayır" derken "evet ediyor" diyenlerin oranı yüzde 21,8'de kalmış.

Devamı için tıklayınız »

8 Mart’ı Bakırköy cezaevinde karşılamak

Büşra Ersanlı, Fatma Kurtulan, Barış anneleri Sakine Güven ve Lütfiye Gürbüz, Çevirmen Ayşe Berktay, hasta tutsak Hediye Aksoy ve BDP'li Hatice Vural'dan 8 Mart mesajları.

Devamı için tıklayınız »

ICEM Kadın Sorumlusu, İstanbul'da kadın işçilerle buluşacak

ICEM Kadın Sorumlusu Carol Bruce Sendikal Güçbirliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyonu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştireceği etkinliklere katılmak üzere İstanbul'a geliyor.

Devamı için tıklayınız »

8 Mart coşkusu her yerde

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Diyarbakır, İzmir,Urfa Nusaybin, Muş, Hakkari, Antep ve Adana'da bir araya gelen binlerce kadın, kadın cinayetlerine ve cinsiyet ayrımcılığına karşı,

Devamı için tıklayınız »

8 Mart mitingleri bugün başlıyor

Kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününe hazırlanıyor. Bazı illerde yarın yapılacak olan mitinglerin hazırlıkları tamamlandı. İlk mitingler 1 Mart Salı günü Van ve Hakkari'de düzenlenecek.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 8 Mart'ta grev yapacak

KESK'li kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü eylem programını açıkladı. Emekçi kadınlar 8 Mart'ın resmi tatil ilan edilmesi için o gün greve gidecek.

Devamı için tıklayınız »

KESK'li kadınlar 8 Mart'ta sokakta

KESK'li kadınlar, baskı ve tutuklamalara rağmen sokaklara çıkıyor. Bu yıl 8 Mart kutlamalarına "hizmet üretmeyerek" katılacak olan kamu çalışanı kadınlar iki haftaya yayılan etkinliklerle Dünya Emekçi

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 8 Mart'ı alanlarda kutladı

8 Mart Dünya Kadınlar Emekçi Günü Diyarbakır, Mardin, Batman, Ankara, Mersin, İstanbul, Aydın, Ağrı, Muş, Van, Kars, Erzurum, Hakkari ve İzmir'de düzenlenen miting ve etkinlerle kutlandı.

Devamı için tıklayınız »

Tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun!

Bugün 8 Mart, Uluslararası Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Emekçi kadınlar 101 yıldır, ekmek, özgürlük ve gül mücadelelerini sürdürüyor. Tüm kadınların günü kutlu olsun.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar İsyanda

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için Kadıköy'de buluşan binlerce kadın , savaşa, kadın cinayetlerine , cinsiyetçiliğe, kadına yönelik şiddete, ayrımcılığa, erkek egemenliğine karşı isyan etti.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 6 Mart'ta Kadıköy'de buluşacak

Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 6 Mart'ta Kadıköy'de miting düzenlemeyi amaçlayan İstanbul 8 Mart Kadın Platformu, çifte sömürüye, emeklerinin yok sayılmasına, yoksullaştırmaya ve her türlü şiddete

Devamı için tıklayınız »

Diyarbakırlı kadınlar: Savaşa ve kimliksizliğe hayır

Diyarbakır’da düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitingine katılan binlerce kişi, “Savaşa ve kimliksizliğe hayır” dedi. Miting, Urfakapı’da toplanan kadınların yürüyerek İstasyon Meydanı’na gelmesiyle başladı.

Devamı için tıklayınız »

İl İl 8 Mart programı...

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü yaklaşırken kadınlar sokaklara çıkmaya hazırlanıyor. Kadına yönelik şiddete verilmesini isteyecek olan emekçi kadınlar, “Kadına özgürlük, halklara kardeşlik “ şiarı ile

Devamı için tıklayınız »