pages_start

"birleşik metal-iş" konulu haberler

Birleşik Metal-İş örgütlenmeye devam ediyor

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Gebze şubesi Cavo Otomotiv'de çoğunluğu sağlayarak Bakanlığa yetki müracaatında bulundu. Ancak patronun müracaat'a yanıtı sendika üyesi 7 işçiyi işten çıkarmak oldu.

Devamı için tıklayınız »

Türk Metal yüksek attı, düşük imzaladı

Türk-İş'e bağlı Türk Metal Sendikası, 100 binin üzerinde işçiyi kapsayan grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yine bir geceyarısı operasyonu ile patronların düşük zam teklifine imza attı.

Devamı için tıklayınız »

Metal işçileri MESS-Türk Metal oyununa karşı iş bıraktı

DİSK/Birleşik Metal-İş, MESS'in toplu sözleşme süreci ile ilgili yapacakları toplantıyı iptal etmesi üzerine örgütlü olduğu iş yerlerinde iş bırakma kararı aldı. Pekçok fabrikanın, haberin internetten duyulmasıyla

Devamı için tıklayınız »

Metal'de görüşmeler anlaşmazlıkla sonuçlandı, işçiler eyleme geçti

Birleşik Metal-İş ile MESS arasında dün yapılan TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Metal işçileri 1 saatlik iş yeri terk etmeme eylemi gerçekleştirdi.

Devamı için tıklayınız »

Metal işçileri Bursa'dan seslendi: Greve hazırız

Birleşik Metal-İş’in, MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerindeki uzlaşmazlık sonrasında başlattığı eylemler devam ediyor.

Devamı için tıklayınız »

Birleşik Metal-İş üyeleri MESS dayatmalarına karşı yürüdü

DİSK/ Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri, MESS görüşmelerinin tıkanması üzerine alınan eylem kararları doğrultusunda dün Eskişehir'de bir yürüyüş yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Bosch işçileri İstanbul'da direnişe başladı

Bosch'da Türk Metal'i istemedikleri için işten atılan Birleşik Metal- İş üyesi Bosch ve Rexroth işçileri, Bosch Genel Merkezi önünde direnişe başladı.

Devamı için tıklayınız »

Metal sözleşmeleri uyuşmazlık aşamasında

Birleşik Metal-İş Sendikası metaldeki grup toplu iş sözleşmesinde uyuşmazlık aşamasına gelindiğini, uyuşmazlık nedeninin ise metal işkolundaki sermayedarların örgütü MESS'in, işçilerin yoksullaşmasının kalıcılaşmasını istemesinden kaynaklı olduğunu belirtti.

Devamı için tıklayınız »

Taral Makina'da 13 günlük direniş zaferle sonuçlandı

Taral Makine'de Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan 27 işçi, direnişlerini zaferle sonuçlandırdı.

Devamı için tıklayınız »

Taral Makina'da sendikalaşma hakkı için direniş

Bayrampaşa'da kurulu olan Taral Makina'da Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye oldukları işçen çıkartılan işçiler, direnişe başladı.

Devamı için tıklayınız »

Daiyang SK Metal işçileri açlık grevine başlıyor

Güney Koreli patronları tarafından sendikal hakları gasp edilen ve 2 aydır işyeri önünde direnişte olan Daiyang-SK işçileri açlık grevine girecek.

Devamı için tıklayınız »

Serdaroğlu DİSK Genel Sekreterliğinden istifa etti

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Sekreterliğinden istifa etti.

Devamı için tıklayınız »

Birleşik Metal-İş TİS teklifini MESS'e verdi

Birleşik Metal-İş Sendikası, 2012-2014 dönemi gurup Toplu İş Sözleşme tekliflerini Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS)'e verdi.

Devamı için tıklayınız »

'Grev işçinin silahıdır'

Birleşik Metal-İş Trakya Şube Başkanı Hazır Fedai Duvan, Daiyang-SK Networks fabrikasında 14 Kasım'dan itibaren grevde olduklarını açıkladı. Daiyang-SK Networks işçileri, DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş'in çağrısıyla fabrikada

Devamı için tıklayınız »

#sendikalhaklarıBOSCHvermeyin

Bosch işçilerine yönelik saldırıları ve Bosch işverenin ilk günler koruduğu tarafsızlığı bir yana bırakarak Türk Metal'in işçilere demir çubuklarla saldırmasını cesaretlendirmesi twitter'da da protesto ediliyor.

Devamı için tıklayınız »

Birleşik Metal-İş'te Adnan Serdaroğlu yeniden seçildi

DİSK'e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası (Birleşik Metal-İş) Genel Başkanlığı'na yeniden Adnan Serdaroğlu seçildi.

Devamı için tıklayınız »

"Değiştirmek için örgüte ihtiyaç var"

DİSK'e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası'nın 18. Olağan Merkez Genel Kurulu dünyadan ve Türkiye'den çok sayıda emek dostunun ve yüzlerce delegenin katılımıyla devam ediyor...

Devamı için tıklayınız »

"Güvencesizliğe Karşı Tek Güvence Örgütlü Olmak"

Türkiye sendikal hareketinin mücadeleci kimliğiyle öne çıkan sendikalarından olan DİSK'e bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası, 18.Olağan Genel Kurulunu "Güvencesizliğe Karşı Tek Güvence Örgütlü Olmak" şiarıyla bugün

Devamı için tıklayınız »

GEA Klima İşçileri için uluslararası kampanya başladı

Uluslararası Metal İşçileri Federasyonu (İMF) LabourStart'la işbirliği içinde Birleşik Metal-İş üyesi GEA işçileri için uluslar arası bir kampanya başlattı. Kampanyanın ayrıntılarını öğrenmek ve katılmak için...

Devamı için tıklayınız »

MAS-DAF işçileri Ankara'da

Düzce'de 4 ay önce sendikalı oldukları için çalıştıkları fabrikadaki işlerinden çıkarılan MAS-DAF işçileri, 19 Temmuz'da başlattıkları yürüyüşün ardından Ankara'ya ulaştı.

Devamı için tıklayınız »

Yeni medya ve işçi hareketi çalıştayı yapıldı

Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) ile EmekDunyasi.Net'in düzenlediği "İnternet Teknolojilerindeki Gelişmeler, Yeni Medya Araçları ve İşçi Hareketine Sunduğu Olanaklar" çalıştayı 27 Kasım Cumartesi günü Taksim

Devamı için tıklayınız »

Yeni medya ve işçi hareketi çalıştayı

Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) ve EmekDunyasi.Net, iletişim araçlarında son yıllarda görülen gelişmenin, özellikle internet alanındaki yansımalarını işçi hareketine sunduğu olanaklar çerçevesinde düzenleyeceği çalıştayla tartışmaya

Devamı için tıklayınız »

İşçilerin CHP işgali sürüyor (Video)

Sendikalı oldukları için CHP'li patronun işten attığı Akdeniz Çivi işçilerinin CHP işgali sürüyor. Sendika eylemler yayılabilir uyarısında bulunuyor. Görüşmeler sürerken işçiler geri adım atmamakta kararlı.

Devamı için tıklayınız »

Metalde oyun nasıl bozulacak? - 2

Geçen haftaki yazımızda metal işkolunda devam eden TİS görüşmelerine ilişkin görüştüğümüz işçilerin tahminlerini aktarmıştık. İşçiler tahminlerinde

Devamı için tıklayınız »

Kiliseye taş atanlar bari Müslüman olsa!

Son dönem sendikalarda yaşanan birçok gelişme ve tartışma bu ünlü sözü bize hatırlatıyor. Ülkemiz İşçi sınıfının

Devamı için tıklayınız »

Termo Makine'de TİS imzalandı

Birleşik Metal-İş Sendikası'nın toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüttüğü Termo Makine'de anlaşma sağlandı. Ücretlere ortalama yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Devamı için tıklayınız »

Mutaş'ta işgal tazminatla sona erdi

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde kurulu Mutaş Demir Çelik'te, sendikalaştıkları için işten atılan 25 işçinin 43 saat süren fabrika işgali Birleşik Metal-İş'in işverenle görüşmesi sonucu sona erdi.

Devamı için tıklayınız »

Mutaş işgali sürüyor

Birleşik Metal-İş Sendikası'nda örgütlendikleri için işten atılan Mutaş işçilerinin, dün gece başlayan fabrika işgali sürerken, işçilere yemek ve su verilmesi polisler tarafından engelleniyor. Sendika yöneticilerinin Gebze

Devamı için tıklayınız »

Mutaş işçileri fabrikayı tekrar işgal etti

Gebze'de Kurulu bulunan Mutaş Demir Çelik işçileri, Birleşik Metal-İş' üye oldukları için işten atılan işçilerin işe geri alınması ve sendikal hakların tanınması için kendilerini fabrikaya kapattı.

Devamı için tıklayınız »

Metal işçilerinden MESS'e ihtar

Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri metal işkolunda 2010-2012 Metal Grup TİS görüşmeleri devam ederken MESS eylemleri kapsamında Bursa'da yaptığı eylemle işvereni uyardı.

Devamı için tıklayınız »