pages_start

"demokrasi ve barış konferansı" konulu haberler

'Demokratikleşme olmadan barış gelmez'

Demokrasi ve Barış Konferansına katılan yazar, sanatçı ve akademisyenler, Türkiye'de barışın sağlanması için demokratikleşmenin önemine vurgu yaptılar. Suavi, Eşber Yağmurdereli ve Ahmet Özer'in görüşleri.

Devamı için tıklayınız »

Gelecek bize gelmez, biz ona geliriz

Demokrasi ve Barış Konferansı, kalıcı barış için demokrasi mücadelesinin platformuydu. Barışsız demokrasi, demokrasisiz barış kaygılarına karşı platform...Ali Topuz yazdı..

Devamı için tıklayınız »

Demokrasi ve Barış Konferansı Sonuç Bildirgesi açıklandı

Demokrasi ve Barış Konferansı'nın sonuç bildirgesi açıklandı. Sonuç bildirgesi'nde 500'ü aşkın katılımla iki gün boyunca yapılan tartışmaların sonucunda ortaya çıkan kararlar ve öneriler ayrıntılı olarak yer

Devamı için tıklayınız »

Demokrasi ve Barış Konferansı 3 komisyon kurma kararıyla sona erdi

Hükümetle PKK Lideri Abdullah Öcalan arasında devam eden müzakere sürecinin bir parçası olarak düzenlenen "Demokrasi ve Barış Konferansı”nda 3 komisyon kurulmasına karar verildi.

Devamı için tıklayınız »

Murathan Mungan'dan gazetecilere çağrı

Murathan Mungan'dan gazetecilere çağrı: Medya, savaşı kışkırtmakta, hafızaları kirletmekte, zihinleri bulandırmakta çok günah işledi. Gazeteciler mesleklerinin gerekleriyle barışsın.

Devamı için tıklayınız »

Demokrasi ve Barış Konferansı'ndan notlar

Ankara'da "Demokrasi ve Barış Konferansı" düzenleniyor. İki günlük konferansın ardından "Demokrasi ve Barış Deklerasyonu" açıklanacak.

Devamı için tıklayınız »

Gürsoy: Konferans halk iradesinin ortaya çıkmasını sağlayacak

Kürt sorununda yeni barış ve müzakere sürecinin ilerlemisinin köşe taşlarından birisi olarak ilan edilen "Demokrasi ve Barış Konferansları"nın ilki haftasonu Ankara'da toplanıyor. Konferans çağrıcılarından Prof.Dr.Gencay Gürsoy

Devamı için tıklayınız »