pages_start

"gezi parkı direnişi" konulu haberler

Gezi'de el konulan direniş çadırları Kızılay'a verilecek

Gezi Parkı'na yapılan polis müdahalesinin ardından el konulan direnişçilerin oluşturduğu revirdeki tıbbi malzeme, ilaç ve direnişçilerin çadırlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılay'a verileceği öğrenildi.

Devamı için tıklayınız »

Gezi parkında düğüne de izin yok, polis müdahalesi başladı

Gezi Parkı eylemleri sırasında revirde tanışan iki genç direnişçinin, bu hafta sonu yine Gezi Parkı'nda renkli bir düğünle dünya evine gireceği bildirildi.

Devamı için tıklayınız »

İstanbul'da 29 direnişçi, Ankara'da 6 direnişçi serbest bırakıldı

Gezi direnişine katıldıkları gerekçesiyle evler ve öğrenci yurtlarına yapılan baskınlarla gözaltına alınan 29 kişinin tümü bugün mahkemede serbet bırakıldı. Ankara'da da tutuklu 6 direşçi serbest bırakıldı.

Devamı için tıklayınız »

İstanbul'da 100 adrese baskın, 30 gözaltı; İzmir'de 11 tutuklama

Gezi direnişine yönelik hükümet tarafından yönetilen cadı avı her geçen gün yaşanan yeni baskınlar ve tutuklamalarla yeni bir aşamaya giriyor. İstanbul güne Gezi parkı direnişçilerine yönelik

Devamı için tıklayınız »

Osman Erden polis saldırısını anlattı

Taksim’de TMMOB'un basın açıklaması sonrası polislerin darp ederek gözaltına aldığı MSGSÜ öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Osman Erden "Polis teşkilatının üstündeki siyasi iradenin tavrı şiddeti beraberinde

Devamı için tıklayınız »

İzmir'de 15 gezi direnişçisi adliyede

Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için İzmir merkezli düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 15 direnişçi bugün adliyeye sevk edildi.

Devamı için tıklayınız »

"Dikmen'e girmeye TOMA'nız yetmez!"

Gezi Parkı direnişinin ilk anlarından itibaren en yoğun eylemlerin yaşandığı illerden birisi olan Ankara'da dün Ali İsmail Korkmaz için sokaklara çıkıldı. Dikmen, Kennedy ve Keçiören'de yapılan

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması gözaltıları için ek süre alındı

Taksim Gezi Parkı direnişinin temel dinamiği olarak öne çıkan Taksim Dayanışması üyelerinin anayasal haklarını kullanarak gösteri haklarını kullandıkları sırada 8 Temmuz Cumartesi günü gözaltına alınmasının ardından,

Devamı için tıklayınız »

Halkla dalga geçiyorlar: Gezi yeniden polis zoruyla boşaltılıyor

Taksim Gezi Parkı, yeniden halka kapatıldı. İki saat halka açık kalan parka hiçkimse alınmıyor.

Devamı için tıklayınız »

Halk Gezi Parkı'nı yıktırmadı, Vali'ye de açılış yapmak kaldı

İstanbul Valisi'nin Gezi Parkı'nda açıklama yaptığı sırada parka girmek isteyen Taksim Dayanışması üyelerine polisler müdahale etti. Vali, aynı dakikalarda parkta yaptığı açıklamada, parkların vatandaşın olduğunu söyledi.

Devamı için tıklayınız »

Sırrı Süreyya'dan HDK'ya ve Sol'a çarpıcı 'Gezi' eleştirisi

Taksim Hill Otel'de düzenlenen "Gezi Direnişi, Çözüm Süreci ve Türkiye'nin Demokratik Geleceği" başlıklı forum devam ediyor.

Devamı için tıklayınız »

Gezi parkı direnişi gece 03'e kadar devam etti

Taksim Dayanışması'nın yayalaştırma projesinin iptal kararını tebliğ etmek ve Gezi Parkı'nın tekrar halka açılması için bugün yaptığı çağrı üzerine Taksim'e akan binlerce kişi bir kez daha

Devamı için tıklayınız »

Vali Mutlu İstanbul halkını mutsuz etmeye kararlı: Taksim yasak!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu akşam saat 19.00'da Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Taksim'de gerçekleştirilecek olan basın açıklamasını 'hukuksuz' ilan etti. İstanbul halkı Gezi Parkı'na gitmekte kararlı.

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması: Bugün parkımızı teslim almaya gidiyoruz

Taksim Dayanışması, mahkemenin Taksim yayalaştırma projesini iptal etmesinin ardından, bugün saat 19.00'da Gezi Parkı'nda buluşacağını duyurdu.

Devamı için tıklayınız »

Taksim yayalaştırma projesi meğer 6 Haziran'da iptal edilmiş

Gezi Parkı'na Topçu Kışlası yapılması projesine verilen yürütmeyi durdurma kararının ardından, Taksim'deki bütün projelerin iptal edildiği ortaya çıktı. Taksim Dayanışması dün saat 19.00'da Taksim'de açıklama yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Mahkeme'den Gezi Parkı kararı

Gezi Parkı'na yönelik projenin yürütmesinin durdurulması kararı alan İstanbul 6.idare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının gezi parkıyla ilgili "yürütmeyi durdurma kararına" karşı itirazını da reddetti.

Devamı için tıklayınız »

ODTÜ'lülerden 'Orantısız Zeka' Pankartları

ODTÜ mezuniyet törenine Gezi Parkı Direnişi ve Lice damgasını vurdu. İşte ODTÜ'lü öğrencilerin 'Orantısız zeka' örneği taşıyan pankartlarından bazıları:

Devamı için tıklayınız »

Onbinler Adalet ve Lice için bugün Taksim'e akacak

Taksim Dayanışması, Sarısülük'ü vuran polisin serbest bırakılmasına karşı ve tutuklanan direnişçilerin serbest bırakılması için bugün saat 19.00'da Taksim'de adalet talebini yükseltecek.

Devamı için tıklayınız »

Anneler: Ya çocuklarımızı bırakın, yada bizi de tutuklayın

Ethem Sarısülük ailesi ile Taksim direnişi sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan direnişçilerin aileleri, savcılığa dilekçe vererek kendilerini ihbar etti.

Devamı için tıklayınız »

Müezzin Erdoğan'ı bir kez daha yalanladı: Camide içki içilmedi!

Gezi Parkı direnişçilerinin sığındığı Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım, poliste 6 saat süreyle tanık olarak ifade verdi. Yıldırım, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı bir

Devamı için tıklayınız »

Dozerler yeniden Gezi Parkı'nda

Taksim Gezi Parkı'na bugün yeniden iş makinaları girdi. Taksim Dayanışması, konuyla ilgili Koruma Kurulu'na başvurdu, Büyükşehir Belediyesi de açıklama yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Gezi direnişine katılan kadınlara çıplak üst arama işkencesi yapıldı

Gezi Parkı direnişinde yaşanan polis şiddeti ve hak ihlallerine ilişkin her geçen gün yeni örnekler ortaya çıkıyor. Protestolarda gözaltına alınan kadınların sistematik olarak sözlü tacize uğradıkları

Devamı için tıklayınız »

SGBP Başkanları duracak

İstanbul'da başlayarak tüm dünyaya yayılan "Duran Adam" eylemlerine sendikacılar da destek veriyor. SGBP başkanları bugün bir saatlik durma eylemi gerçekleştirecek.

Devamı için tıklayınız »

Çözüm sadece AKP ile mi?

Aslında Türkiye ile ilgili Avrupa'da yürütülen »AB üyelik süreci dondurulmalı« tartışmasına değinmek ve Avrupa soluna öz

Devamı için tıklayınız »

'Polisimiz kahramanlık destanı yazdı!

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı direnişi sürecinde orantısız şiddet kullanan polise sahip çıktı. Erdoğan'a bakılırsa, polis bu süreçte 'destan' yazmış.

Devamı için tıklayınız »

Polis revire de gaz bombası attı!

Taksim'deki karanfil bırakma eyleminden sonra polis müdahalesi sonucu yaralanan kişilerin kaldırıldığı Makine Mühendisleri Odası'na gaz bombası atıldı.

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması: Mücadele devam ediyor

Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla bugün (22 Haziran) saat 19.00′da Taksim Meydanı’nda yüz bine yakın insan toplandı. Polis, 20.30 sıralarında halka saldırdı. Taksim Dayanışması saldırı öncesinde eylemde yaptığı

Devamı için tıklayınız »

Vali Mutlu'dan 'karanfil'e müdahale açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim Meydanına karanfilleriyle gelen kitleye yapılan müdahaleyi 'Olay karanfil bırakmanın ötesine geçti' şeklinde açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Yüz bin kişi Taksim'de toplandı, polise karanfil attı, polis saldırdı

Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla İstanbul'un çeşitli noktalarından harekete geçen yüz bine yakın kişi Taksim'de toplandı. Polis, 20.30 sıralarında halka saldırdı

Devamı için tıklayınız »

Yeni Şafak Mehmet Ali Alabora'yı hedef göstermeye devam ediyor

Gezi Parkı direnişini itibarsızlaştırma amaçla sürdürülen karalama amaçlı yayınların koç başı rolünü oynayan Yeni Şafak Gazetesi, Oyuncu Mehmet Ali Alabora'yı hedef göstermeye devam ediyor. Açıklama yapan

Devamı için tıklayınız »