pages_start

"işçi direnişleri" konulu haberler

DİSK Greif işçilerini ziyaret etti

Toplu sözleşme görüşmelerindeki dayatmalara karşı fabrikalarını işgal eden DİSK/Tekstil üyesi Greif işçilerini DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK yöneticileri ve bazı DİSK/Tekstil yöneticileri ziyaret etti.

Devamı için tıklayınız »

Denizli Basma Fabrikası işçileri haklarını almakta kararlı

Denizli Basma Fabrikası (DEBA) işçileri ödenmemiş maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alabilmek için İzmir Fuar Lozan kapısından ENDA Holding'e bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Devamı için tıklayınız »

'Bu direnişlere bir ananın çocuğuna sarılması gibi sarılmalıyız'

Eylem birliği yaparak mücadelelerini ortaklaştıran direnişteki işçiler dün Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Meydanı'na bir yürüyüş düzenlediler.

Devamı için tıklayınız »

'Taşeron devam ettikçe mücadele devam edecek'

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde kadro talebiyle 177 gün boyunca direniş yapan taşeron işçiler, eylemlerine son verdiler.

Devamı için tıklayınız »

Dünün çocuk işçisi, bugünün direnişçisi

12 yıldır Antep'te Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışıyor Melek Temiz, henüz 26 yaşında. Çocuk işçi olarak girdiği fabrikalarda genç bir kadın olarak görmediği, yaşamadığı şey kalmamış. Tam

Devamı için tıklayınız »

İşçiler kardeşlik iftarında buluştu

Müslüman gençler, ikinci kez kurdukları kardeşlik iftarı sofrasında değişik iş kollarında direnen, örgütlenme çalışması yürüten işçilerle iftar açtı.

Devamı için tıklayınız »

BELTAŞ işçisi direndi, kazandı!

Beşiktaş Belediyesi'ne bağlı taşeron firma BELTAŞ'ta sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 135 işçiden 105'i 5 günlük direnişlerinin ardından işlerine dönüyor.

Devamı için tıklayınız »

ELTA işçileri direnişe başladı

Tuzla tersanesindeki taşeron firma ELTA Elektrik'te işten atılan işçiler direnişe başladı. ELTA Elektrik işçileri haklarını kazanana kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Devamı için tıklayınız »

UPS'ye karşı 154 ülkede eylem!

TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk 100 günü aşkın süredir devam eden UPS Kargo direnişine ve gündemdeki gelişmelere dair görüşlerini Emek Dünyası'na anlattı.

Devamı için tıklayınız »

Direnişin 251. gününde kazanım

Azim Kargo işçileri anayasal haklarını kullanarak TÜMTİS’e üye olduklarından dolayı işten atılmış ve işyeri önünde direnişe başlamışlardı. Direnişin 251. gününde patron geri adım attı, işçiler işbaşı

Devamı için tıklayınız »

Sendikalarda yenilenmeyi yeni olanlar yapacaktır

Sendikal harekete dair tartışmalar TEKEL direnişi ve sonrasında bazı sendika yöneticisi ve çeşitli politik çevrelerce daha

Devamı için tıklayınız »

Direnişler sürüyor, dayanışma büyüyor

Ekonomik kriz gerekçesiyle işten çıkarmaların artması ve sendikalaşma önünde var olan engeller nedeniyle direniş ve grevler artarak sürüyor. İşçiler dayanışmayı her geçen gün daha da arttırıyorlar.

Devamı için tıklayınız »

İşçiler dayanışma bekliyor

İşçi direnişleri ve grevler gün geçtikçe artarak devam ediyor. Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleşen eylemlerle taleplerini dile getiren işçiler sınıf dayanışmasının ihtiyacını her geçen gün daha çok

Devamı için tıklayınız »