pages_start

"kesk kadın sekreterliği" konulu haberler

Kadınlar 8 Mart'ta grev yapacak

KESK üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün resmi tatil ilan edilmesi talebiyle hizmet üretmeyerek alanlara çıkmaya hazırlanıyor. KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan 8 Mart

Devamı için tıklayınız »

Gözaltılara tepkiler:Sadırı sadece KESK'e değildir

KESK, SES ve TÜM-BEL-SEN Merkezleri'ne yapılan baskınlara ve gözaltılara tepkiler büyüyor. DİSK yaptığı açıklamada saldırının sadece KESK'e değil tüm emekçi kesimlere olduğunu belirtti.

Devamı için tıklayınız »

KESK: Korkmadık, korkmuyoruz

KESK, bugün yapılan baskın ve gözaltılara ilişkin yaptığı açıklamada, "Korkmadık, korkmuyoruz, susmadık, susmayacağız" yanıtını verdi.

Devamı için tıklayınız »

Bu saldırı emekçi kadınlaradır

SES Genel Başkanı Çetin Erdolu sendikalara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdolu, 8 Mart öncesi yaşanan bu durumu kadın mücadelesini durdurmak için yapıldığını belirtirken AKP'nin

Devamı için tıklayınız »

KESK Kadın Sekreterliği: İddialar yıpratmak için!

KESK'teki 'taciz' iddialarına ilişkin açıklama yapan KESK Kadın Sekreterliği, bu iddiaların kurumu yıpratmaya dönük olduğunu belirtti.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 'kadınlara yaşatılanlara' karşı yürüyecek

"Örgütlü mücadelemizi yükseltelim, varlığımızı hissettirelim yürüyüşü" düzenleyecek olan kadınlar, İstanbul ve Hakkari'den yola çıkarak Ankara'da Başbakanlık önünde eylemlerini sonlandıracak.

Devamı için tıklayınız »