pages_start

"maden faciası" konulu haberler

Madende göçük: 1 işçi yaşamını yitirdi

Madenden yine kara haber geldi. Kilimli'de özel bir maden şirketinde yaşanan göçükte bir işçi hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Madencilerini katleden bir ülke: Türkiye

Zonguldak Kozlu Maden Ocağı'nda 7 Ocak günü meydana gelen göçükte 8 işçi hayatını kaybetti. Birkaç saatte bir değişen ülke gündeminde birkaç saat gündemde kalıp unutulmaya terk

Devamı için tıklayınız »

Kozlu'daki iş cinayetiyle ilgili 3 gözaltı

8 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Kozlu'daki iş cinayetinin ardından taşeron firmada çalışan 3 kişi gözaltına alındı, zanlılar serbest bırakıldı.

Devamı için tıklayınız »

14 yerine 7 sondaj yapılınca ölümler geldi

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'na ait Kozlu Müessesi'nde meydana gelen metan faciasına, iş güvenliği önlemlerinin alınmamasının neden olduğu ortaya çıktı.

Devamı için tıklayınız »

Madende ölen 5 işçi ailerine teslim edildi

Dün Zonguldak'taki kömür ocağında meydana gelen faciada 3 işçi hala göçük altında. Ölen 5 işçinin cenazeleri ise ailelerine teslim edildi.

Devamı için tıklayınız »

Grizu facialarında 536 madenci öldü

İstatistikler, son 30 yılda madenlerde yaşanan büyük facialara grizu patlamasının neden olduğunu gösteriyor. Sadece grizu patlamalarında 536 işçinin yaşamını yitirdi.Ancak araştırmalar madenlerde yaşanan iş kazalarının yüzde

Devamı için tıklayınız »

Yanan bizdik siz kömür sandınız

Dünyada yıllık yaklaşık 1,5 trilyon ABD doları değerinde 10 milyar tonun üzerinde maden üretiliyor. Bu muazzam zenginliğe rağmen, “maliyet” olarak görülen işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin

Devamı için tıklayınız »

Krom ocağında iki madenci öldü

Sivas'ın Zara ilçesinde, bir krom madeni ocağında sızan gazdan etkilenen 3 işçiden 2'si öldü, biri hastanede tedavi altına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Eskişehir’de denetimsizlik faciası

Eskişehir'de 4 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin Dev Maden-Sen’den yapılan açıklamada, ocakta tahkimat yapılmadan ilerlendiği için göçük meydana geldiği ifade edilirken, kamu kurumlarının da müfettiş

Devamı için tıklayınız »

Maden ocaklarında cinayetler sürüyor

Türkiye’de maden ocaklarında iş cinayetleri son bulmuyor. Bir yılda 92 madencinin hayatını kaybettiği iş cinayetlerinde Amasya ve Zonguldak'ta 3 işçi daha hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Maden faciasında ölen işçi ve mühendisler suçlandı

Zonguldak'ta, 17 Mayıs 2010'da meydana gelen 30 madencinin öldüğü grizu faciasıyla ilgili ikinci bilirkişi raporu tamamlandı. Raporda faciada ölen mühendis ve işçiler önlem almamakla suçlandı.

Devamı için tıklayınız »

Kömür madeninde göçük: 1 işçi öldü

Zonguldak'ta bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük sonucu 1 işçi hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Yıldönümünde 'ölüm kuyusu' tekrar açıldı

Zonguldak'ta, 17 Mayıs 2010'da yaşanan grizu patlamasında hayatını kaybeden 30 madenci için anma töreni düzenlendi. Ölen madencilerin ailelerinin büyük çoğunluğunun katılmadığı törenin ardından patlamanın yaşandığı maden

Devamı için tıklayınız »

5 ayda 27 madenci yaşamını yitirdi

22. Uluslararası Madencilik Kongresi, Afşin'de yaşanan maden faciasında toprak altında kalan 9 işçinin akıbeti konusunda yetkilileri açıklamaya yapmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye çağırdı.

Devamı için tıklayınız »

Maden faciasında tutuklu kalmadı

Bursa Mustafakemalpaşa'da 19 işçinin yaşamını yitirdiği grizu faciasının ardından tutuklanan 2 sanığın serbest bırakılması kararı kesinleşti. Yakınların kaybeden aileler karara tepkili.

Devamı için tıklayınız »

Zonguldak'taki 2 madenciye 8 ay sonra ulaşıldı

Zonguldak Karadon'da 17 Mayıs 2010 'da meydana gelen grizu patlamasında toprak altında kalan 2 işçinin cesedine 8 ay sonra ulaşıldı.

Devamı için tıklayınız »

Madencilerden kara haber!

Yeni Zelanda'da 5 gün önce meydana gelen patlamadan sonra yeraltında kaybolan 29 madenciden kara haber geldi. Madencilerin ilk patlamayla yerin 150 metre altında kaybolmalarının ardından bugün

Devamı için tıklayınız »

Çinli işçiler kurtuldu, gözler Yeni Zelanda'da

Çin'de mahsur kalan 29 madenci kurtarıldı. Şimdi gözler Yeni Zelanda'da mahsur kalan ve hala ulaşılamayan 29 madencide.

Devamı için tıklayınız »

Yeni Zelanda'da 27 madenciye ulaşılamıyor

Yeni Zelanda'nın Atarauon bölgesinde bir kömür madenindeki patlamadan sonra yeraltında bulunan 27 madenciden haber alınamıyor.

Devamı için tıklayınız »

Madende ölüm nedeni yine ihmal

Bursa'da krom madeninde meydana gelen ölümle iş kazasının ardından yine kuralsızlık, yine ihmal çıktı. Savcı "teknik arıza" dedi ancak, vagon halatlarının yıpranmasına rağmen bir haftadır değiştirilmediği

Devamı için tıklayınız »

Madenlerde iş cinayetleri durmuyor

Madenlerde halat kopması, göçük gibi nedenlerle gerçekleşen iş cinayetleri sürüyor. Bursa'da iki, Zonguldak'ta bir işçi hayatını kaybetti. Zonguldak'ta 1 işçi borcu yüzünden intihar etti.

Devamı için tıklayınız »

20 işçi öldü, 21 işçi göçük altında

Çin'in orta kesimlerindeki Henan eyaletinde bir maden ocağında grizu patlamasında en az 20 işçinin hayatını kaybettiği bildirildi. Çöken madende 17 işçi de mahsur kaldı. Ekvador'da ise

Devamı için tıklayınız »

Dinçer: Biz 3 günde çıkarırdık

Zonguldak'ta faciada ölen işçiler için "güzel öldüler" diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Şili'deki kurtarma operasyonu için, "Bizde olsaydı, madencilerimizi 3 günde çıkarırdık" dedi.

Devamı için tıklayınız »

Şili'de madenciler yeryüzüne yakın

Şili'de 5 Ağustos'tan bu yana, yerin 700 metre altında mahsur olan maden işçilerinin kurtarılmasında son aşamaya gelindi. Çarşamba gününden itibaren madencilerin çıkarılmaya başlanacağı bildirildi.

Devamı için tıklayınız »

Zonguldak'ta 5 dakikada iki göçük: 3 yaralı, 1 ölü

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait iki ayrı ocakta 5 dakika arayla meydana gelen iki ayrı göçükte, 3 maden işçisi yaralandı, bir işçi hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Şili'de madencilere bir adım daha

Şili'de 5 Ağustos'tan bu yana mahsur kalan 33 madenciyi kurtarmak için tünel açan dev matkaplardan üçü madencilerin bulunduğu alana ulaştı. Ancak açılan bu deliklerin genişletilmesinin haftalar

Devamı için tıklayınız »

David Villa'dan Şilili madencilere moral

Şili'de, 5 Ağustos'tan bu yana mahsur kalan 33 madenciyi kurtarmak için başlatılan çalışmalarda açılan kurtarma deliği 268 metre derinliğe ulaşırken, babası da maden işçisi olan Barcelonalı

Devamı için tıklayınız »

66 santimetrede yaşam mücadelesi devam ediyor

24 gündür göçüğün altında mahsur kalan Şili’li 33 maden işçisini kurtarmak için kayaları delme işlemi başladı.

Devamı için tıklayınız »

Tutuklanan 6 kişiye jet tahliye

Zonguldak'taki 30 işçinin hayatını kaybettiği grizu faciasıyla ilgili bilirkişi raporunun tamamlanmasının ardından tutuklanan 6 kişi jet bir kararla tahliye edildi.

Devamı için tıklayınız »

6 tutuklama var, değişiklik yok!

Zonguldak'ta, 30 madencinin ölümüyle sonuçlanan grizu patlamasıyla ilgili, mahkemeye sevk edilen Karadon Müessese Müdürü İsmail Güner'nin de olduğu 6 kişi tutuklandı.

Devamı için tıklayınız »