pages_start

"Polis kurşunu" konulu haberler

Binlerce öğrenci Aydın Erdem için yürüdü

Binlerce öğrenci 2009'da Diyarbakır'da düzenlenen yürüyüşte Aydın Erdem'in polis kurşunu ile öldürmesini protesto etti. Diyarbakır'dan İzmir'e kadar pek çok üniversitede yürüyüş ve basın açıklamaları düzenlendi.

Devamı için tıklayınız »

20 yılda 350'den fazla çocuk öldürüldü

Kızıltepe'de 13 kurşunla öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın 6. ölüm yıldönümünde bu defa da Şırnak'ta 12 yaşındaki Ahmet Açar askerler tarafından vurularak ağır yaralandı. Türkiye'de son

Devamı için tıklayınız »

Yine polis kurşunu yine ölüm

İzmir'de Çevik Kuvvet'te görevli polis A.K.G.'nin silahıyla şakagından vurulan Çiğdem Ş.(20) 6 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Sanık dışında herkese ceza!

Taksim Polis Merkezi'nde polis memuru C.Y.'nin silahından çıkan kurşunla ölen göçmen Festus Okey davasının duruşmasında; mahkeme, davaya müdahil olmak isteyen Göçmen Dayanışma Ağı aktivistleri hakkında "yargıya

Devamı için tıklayınız »

Polisin vurduğu Şerzan'ın duruşması ertelendi

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Şerzan Kurt davasının duruşması 8 Aralık tarihine ertelendi. Mahkeme heyeti sanık polisin tutukluluk hâlinin devamına karar verdi.

Devamı için tıklayınız »

Adalet için Şerzan Kurt davasının takipçisiyiz

Şerzan Kurt Adalet ve Kardeşlik İnisiyatifi, 15 Ekim'de Eskişehir'de görülecek olan Şerzan Kurt davasının geçmiş yıllarda olduğu gibi cezasızlıkla sonuçlanmaması adına adalet için davanın takipçisi olduğunu

Devamı için tıklayınız »

Alex'i vuran polis suçlu bulundu

Yunanistan'da 2008 yılındaki protestolar sırasında öldürülen 15 yaşındaki Alex'e ateş eden polis suçlu bulundu. Bugün gerçekleşen duruşmada mahkeme 38 yaşındaki polis Epaminondos Korkoneas'ın "kasten adam öldürme"

Devamı için tıklayınız »

Şerzan Kurt cinayetinde 'sahte tutanak'

Mayıs ayında Muğla'da yaşanan olayda ülkücüler Kürt öğrencilere saldırmış, yaşanan bu saldırıda 21 yaşındaki Şerzan Kurt polis kurşunuyla öldürülmüştü. Polisin bu olayla ilgili sahte tutanak hazırladığı

Devamı için tıklayınız »

Polise taş atma, vurulursun(!)

Mersin'de taş attığı ğerekçesiyle polis tarafından kovalanan oğlunu polisin elinden almaya çalışan baba Nezir Burak, polis tarafından alnından silahla vuruldu.

Devamı için tıklayınız »

Şerzan'ı vuran polis, kamera kayıtlarında

Muğla'da, Mayıs ayında 21 yaşındaki Şerzan Kurt'un ölümüne sebep olan polis memuru Gültekin Şahin'in "ölüm ateşi" olay yerinde bulunan kafenin kamera kayıtlarında.

Devamı için tıklayınız »

Şerzan Kurt davası "gizli" görüldü

Polis kurşunuyla hayatını kaybeden Şerzan Kurt davasının, avukatlarına da bildirilmeden hukuksuz bir şekilde dün gizlice görüldüğü ortaya çıktı.

Devamı için tıklayınız »

Savcı: Şerzan Kurt'u polis öldürdü

Savcılık, Şerzan Kurt'u vuran kişinin incelenen kamera kayıtlarından polis G.Ş. olduğunun açıkça görüldüğünü belirtti.

Devamı için tıklayınız »

Polis hem vurdu, hem beş gün hastanede rehin tuttu

Avukat Uludağ, polis ateşiyle ayağından yaralanan Yalın'ın hastanede hukuk dışı şekilde tutulduğunu açıkladı; savcılığa başvurdu. Yalın'ın başında 5 gündür bekleyen polisler hastaneden ayrıldılar. Yalın taburcu oluyor.

Devamı için tıklayınız »