pages_start

"sosyal medya" konulu haberler

Gezi direnişi ve sosyal medya: İletişim örgütlenmektir!

Her zaman olduğu gibi, ne sosyal bilimcilerin ne iktidar sahiplerinin ne de kıvılcımı çakanların kendilerinin tamamen öngöremeyeceği bir biçimde ve hızla başladı: Gezi Parkı Direnişi artık

Devamı için tıklayınız »

'Direniş sosyal medyanın içeriğini değiştirdi'

Alternatif Bilişim Derneği Başkanı Ali Rıza Keleş, sosyal medya'nın Gezi Parkı direnişine etkisini ve yurttaş gazeteciliği'nin daha da artan önemini değerlendirdi.

Devamı için tıklayınız »

Facebook'ta mesaj atmak 100 dolar

Facebook'un mesaj gönderebilmesi için 1 dolar ücret alacağı bildirilmişti. Ancak bir kullanıcı bunu denediğinde kendisinden 100 dolar istenince şaşkına döndü.

Devamı için tıklayınız »

Eylemlerinizi lütfen kapalı profillerle 'duyurun'

Bursa Emniyeti'nden yapılan bir açıklamada, düzenlenen etkinliklerin sosyal ağda paylaşılmaması, paylaşılacaksa da önce Emniyet'le irtibata geçilmesi istendi.

Devamı için tıklayınız »

Sendikalar, kadın işçiler ve sosyal medya eğitimi başlıyor

Tekgıda-İş Sendikası'nın Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) ile birlikte hayata geçireceği "Sendikalar, Kadın İşçiler ve Sosyal Medya Eğitim Programı" yarın başlıyor.

Devamı için tıklayınız »

Sosyal medya'da açlık grevi gündemi

Açlık grevlerinin Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine bitirilme olasılığının güçlenmesi sosyal medya'da da farklı boyutlarıyla yankı buldu. Umut dolu mesajlar çoğunluktayken, Şamil Tayyar da attığı bir twitle

Devamı için tıklayınız »

Facebook'tan Osman Baydemir'e sansür!

Facebook bir süredir eleştiri alan uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sansür uyguladı.

Devamı için tıklayınız »

Leman sosyal medyadaki vicdansızlığı kapağına taşıdı

BDP milletvekili Sırrı Sakık'ın 25 yaşındaki oğlu Sidar Sakık'ın intiharının ardından sosyal medyada yer alan vicdansız yorumlar mizah dergisi Leman'ın bu haftaki kapak konusu oldu.

Devamı için tıklayınız »

'Sosyal medyada otosansür dayatılıyor'

Redhack'in eylemlerinin ceza kanunlarına göre "suç" olduğunu, ancak bazı hukukçulara göre gizli kalmış belgelerin açığa çıkarılması gibi politik içeriği olan eylemlere salt kriminal bir vaka gibi

Devamı için tıklayınız »

Savaş kışkırtıcılarına karşı #Savasahayir

Türk savaş uçağının dün Suriye kara sularından düşürülmesinin ardından medya'dan başlayarak yayılan savaş kışkırtıcısı yayınlara ve çağrılara karşı sosyal medya'da #savasahayir çağrıları yükseliyor.

Devamı için tıklayınız »

BDP'ye yönelik ilk sosyal medya operasyonu mu?

Bursa'da BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım ile birlikte BDP ve HDK üyesi en az 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların "Sosyal paylaşım sitelerinde KCK örgütüne ilişkin suç

Devamı için tıklayınız »

Sosyal medyada THY boykotu

Havada grev yasağını protesto ettikleri için işten atılan THY çalışanlarının işe iadesi için sosyal medyada destek kampanyası başlatıldı.

Devamı için tıklayınız »

Sosyal medyada grev: #THYgrevde

Hava-İş Sendikası'nın bu gece itibariyle THY'de fiili olarak grev ilan etmesi ardından sosyal medya kullanıcıları #THYgrevde hactagını tt yaptı.

Devamı için tıklayınız »

#CihanKirmizigul 'adalet'in elinden kurtulamadı

Cihan Kırmızıgül'e ceza verilmesi sosyal medyada da büyük tepkiye yol açtı.Twitter'da TT'ye giren #CihanKirmizigul hactagi altında binlerce yorum yapıldı. İşte onlardan bazıları:

Devamı için tıklayınız »

Üç fidan sosyal medyada da anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları tüm yurtta düzenlenen törenlerin yanısıra sosyal medyada da anıldı.Şevval Sam'dan Pervin Buldan'a pek çok isim twitterda Deniz'lere ilişkin mesajlar yayımladı. İşte o

Devamı için tıklayınız »

Yarın 1 Mayıs

Milyonların alanlara çıkmasına saatler kala 1 Mayıs sosyal medyada , "Yarın 1 Mayıs" hactagı ile gündem oldu. İşte o twitlerden bazıları:

Devamı için tıklayınız »

Sosyal medyada 1 Mayıs videoları

1 Mayıs yaklaşırken, sosyal medyada da hazırlıklar devam ediyor. Çok sayıda örgüt, sosyal medya üzerinden 1 Mayıs’a çağıran video hazırladı. İşte o videolar:

Devamı için tıklayınız »

Irkçı Erol Köse'ye tepki yağdı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Kürtler'e yönelik ırkçı söylemlerde bulunan müzik yapımcısı Erol Köse'ye twitter kullanıcılarından tepki yağdı.

Devamı için tıklayınız »

Sokak+ (Dijital) İletişim= Aktivizm

İstanbul Bilgi Üniversitesi’ Öğretim Üyesi Dr. Özgür Uçkan, artık interneti kullanmayan herhangi bir aktivizm türünü düşünmeni hayli zor olduğunu belirtiyor. Ancak Uçkan, “Dijital tembelcilik” ve “tıklamacılık”

Devamı için tıklayınız »

Baydemir tweetdaşlarıyla buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, sosyal medya aracı olan twitter üzerinden haberleştiği Diyarbakır’daki tweetdaşlarıyla bir araya geldi. Konuklarıyla sosyal medya üzerine sohbet eden Baydemir, tweetdaşlarına

Devamı için tıklayınız »

"#zamnasiloldu sormayın istemeden olmuş !"

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar sosyal medyanın tartışılan gündemlerinden biri oldu. Twitter’da #zamnasiloldu hastagı ile paylaşılan yorumlardan bazılarını yayınlıyoruz.

Devamı için tıklayınız »

Başbakanı eleştirmek Facebook'ta da artık yasak!

Facebook’ta Başbakan Erdoğan’la ilgili bir eleştiride bulunduysanız, çok yakında kapınıza polisler gelebilir. Facebook’ta Erdoğan’a yönelik yapılan eleştiriler hakaret olarak değerlendirildi ve 3000 kişi hakıında soruşturma açıldı.

Devamı için tıklayınız »

Twitter'da Nihal Bengisu'ya "yapışkan bir şey sıkılmalıydı" tepkisi

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca'nın KESK eylemlerine müdahaleye ilişkin "su sıkılmasina üzüldüm, en azından yapışkan bir şey sıkılmalıydı" sözleri Twitter'da büyük tepkiye neden oldu.

Devamı için tıklayınız »

Twitter o kadar da masum değil

Twitter'ın yaratıcısı Biz Stone'den Twitter hakkında açıklama: Bu bana sağlığa çok zararlı bir şey gibi görünüyor.

Devamı için tıklayınız »

Twitter'da ihbar vakti

"Haydarpaşa Kararmasın" eylemi için Twitter'da sözleşip yemeğe gidenleri polis karşıladı, polis, ihbarı yapanın bunu Twitter'dan gördüğünü söyledi.

Devamı için tıklayınız »

Arap Baharı'nın blogcuları toplanıyor

Arap Baharı'nda sosyal medya ve bloglar büyük rol oynadı. Bu deneyimi yaşayan farklı ülkelerden genç blog yazarları, yeni süreci, karşılarındaki fırsat ve zorlukları konuşmak için bir

Devamı için tıklayınız »

CIA 5 milyon Tweet okuyor

Associated Press'in haberine göre Amerikan İstihbarat Teşkilatı CIA, her gün 5 milyon Tweet okuyarak hükümete rapor veriyor.

Devamı için tıklayınız »

"Emek Haber Ağı haberin kaynağının örgütlenmesidir"

Özgür Uçkan ile internet, sosyal medya ve sansür temelinde başladığımız söyleşinin devamında geleneksel medyadaki değişimi ve

Devamı için tıklayınız »

İsrail, İHH, medya ve internet

Ana akım medya, İsrail’in terörist olduğunu bir türlü yazamadı. Sivil ve askeri bürokrasinin İsrail ile neredeyse organik, son derece güçlü ve derin bağları var. Nitekim, krizin

Devamı için tıklayınız »