pages_start

"süt zehirlenme" konulu haberler

Dağıtılan sütlerin bozuk olduğu kanıtlandı

AKP Hükümeti'ne yakın süt şirketlerinin, okullarda öğrencilere bozuk süt içirdiği resmen tespit edildi.

Devamı için tıklayınız »

Sütü önce öğretmenler tadacak

Binlerce öğrencinin zehirlendiği okul sütü programında şimdi de başka bir skandal yaşanıyor. Hayvancılık Genel Müdürlüğü tüm okullara yazı göndererek, öğretmenlerin öğrencilere sütün dağıtılmadan önce tadına bakmaları

Devamı için tıklayınız »

Çocuk sütünde pazar payı büyüyor

Slow food Hareketi, “okul sütü” tartışmalarına ilişkin, bu projenin ısrar edilebilecek yönü olmadığını belirtti. Hareket, çocuk sütünden pazar payını son 3 yılda yüzde 11 büyüdüğünü belirterek,

Devamı için tıklayınız »

38 soruda süt

Ankara Tabip Odası, Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası, hazırladıkları "Süt ve Sağlık Broşürü"yle sütle ilgili merak edilen bir çok konuya açıklık getiriyor.

Devamı için tıklayınız »

Çayda radyasyon, suda arsenik, sütte de hastalık yok

1986; Çernobil. 2008; Ankara, İzmir, Aksaray. 2011; Kütahya. Ve 2012… Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, "Okul Sütü Programı" çerçevesinde dağıtılan sütlerde, hastalık yapıcı mikroorganizmalara rastlanmadığını açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Süt zehirlenmesine bisküvili önlem!

Milli Eğitim Bakanlığı yüzlerce çocuğun zehirlenmesi ile sonuçlanan “Okul sütü-Akıl küpü” projesini sürdürmekte kararlı. Sütler bu kez “reaksiyona karşı” bisküvi ile dağıtılıyor.

Devamı için tıklayınız »

Zehirlenme sırası azınlıklarda

Okullarda süt dağıtımı sürerken analiz sonuçlarından hala haber yok. Milli Eğitim Bakanlığı ise süt verilmeyen azınlık okullarını da kapsama aldı.

Devamı için tıklayınız »