pages_start

"taciz ve tecavüze karşı kampanya" konulu haberler

'Utanç Davası'nın 4. duruşması yarın yapılacak

Siirt'te 7 ilköğretim okulu öğrencisi olan kız çocuğuna yapılan tecavüzün ortaya çıkmasıyla açılan davanın 4. duruşması yarın yapılacak. Siirt Demokrasi Platformu'nun duruşmaya katılım çağrısı yapmak amacıyla

Devamı için tıklayınız »

'Tecavüz kültürü meşrulaştırılıyor'

Sadece son 10 günde 9 kadının erkekler tarafından katledildiğine dikkat çeken Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kasım ayında cinayetlere karşı imzaları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı

Devamı için tıklayınız »

Kadınlar 'kadınlara yaşatılanlara' karşı yürüyecek

"Örgütlü mücadelemizi yükseltelim, varlığımızı hissettirelim yürüyüşü" düzenleyecek olan kadınlar, İstanbul ve Hakkari'den yola çıkarak Ankara'da Başbakanlık önünde eylemlerini sonlandıracak.

Devamı için tıklayınız »

Kadınlardan Bakırcı’ya her yerde öfke

AKP’li Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'ın Kürt kadınları için kullandığı ırkçı ve cinsiyetçi sözlere ülkenin dört bir yanından tepkiler gecikmedi. Kadınlar Bakırcı’nın hesap vermesini talep ediyor.

Devamı için tıklayınız »

Tecavüzlere karşı her yerde protesto

Mardin, Siirt, Van-Erciş ve en son Tunceli-Ovacık'ta yaşanan cinsel istismar olayları İzmir, Ankara, Diyarbakır, Van, Batman ve Tunceli'de yapılan gösteriler ve basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Devamı için tıklayınız »

Taciz ve tecavüze karşı kampanya başlıyor

Cinsel Şiddete Karşı Kadın Platformu taciz ve tecavüze karşı kampanya başlattı. Bugün Garajistanbul'da kampanyalarını kamuoyuna duyuran platform üyeleri cinsel şiddetin bir erkeklik sorunu olduğunu vurguladılar.

Devamı için tıklayınız »