pages_start

"taksim direnişi" konulu haberler

Gezi direnişi ve sosyal medya: İletişim örgütlenmektir!

Her zaman olduğu gibi, ne sosyal bilimcilerin ne iktidar sahiplerinin ne de kıvılcımı çakanların kendilerinin tamamen öngöremeyeceği bir biçimde ve hızla başladı: Gezi Parkı Direnişi artık

Devamı için tıklayınız »

Ankara Ethem için direniyor!

Polis kurşunu ile katledilen Ethem Sarısülük için Güvenpark'ta düzenlenecek olan anmaya polis tarafından gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale edildi. Müdahalenin ardından kitle tekrardan Güvenpark'ta

Devamı için tıklayınız »

Beşiktaş binlerle Taksim'e yürüyor

Taksim Dayanışmasının çağrısına uyan binler saat 16'da yapılacak anma için çeşitli yerlerden Taksim'e doğru yürüyor.

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması: Direniş ölümü göze alarak devam ediyor

Taksim Dayanışması, Taksim Meydanına polis müdahalesiyle ilgili 'tüm dünyayı tepki göstermeye, halkı desteğe' davet etti.

Devamı için tıklayınız »

Taksim'de çatışmalar sürüyor

Taksim'de sabah 07'de başlayan polisin saldırısı aralıksız sürüyor. Halaskargazi Caddesi ile İstiklal Caddesi'nde çatışmalar sürüyor. İş makineleri Taksim Meydanı'nı temizliyor.

Devamı için tıklayınız »

HDK örgütlü olduğu tüm illerde 19.00'da sokaklara çıkıyor

Polisin Taksim'deki saldırılarını kınayan Halkların Demokratik Kongresi (HDK), saat 19.00'da bütün ülkede meydanlarda olacaklarını duyurdu.

Devamı için tıklayınız »

Kızılay'da toplanan on binlere polis saldırdı, çatışmalar sürüyor

Ankara'da günlerdir devam eden direniş, polisin yoğun saldırılarına rağmen hız kesmiyor. Kızılay'a akan onbinlerce Ankara'lıya polisin yoğun gaz ve tazyikli suyla saldırması üzerine başlayan çatışmalar devam

Devamı için tıklayınız »

Erdoğan'dan yeni Gezi Parkı ve AKM açıklaması

Başbakan Erdoğan, bugün katıldığı bir toplantıda gündemi değerlendirdi. Erdoğan'ın katıldığı toplantının AB toplantısı olması üslubuna da yansımış gözüktü. Başbakan'ın üslubu daha yumuşaktı.

Devamı için tıklayınız »

TTB'den direniş raporu: Biri polis 3 ölü, 48′i ağır 4785 yaralı

Türk Tabipleri Birliği, Taksim Gezi Parkı eylemleri ve sonrasında ülke geneline yayılan eylemlerde hemen hemen tamamı polisin uyguladığı şiddet sonucu oluşan sağlık sorunlarını derlemeye çalıştı. İşte

Devamı için tıklayınız »

Paranın saltanatına karşı Dilek'in sokakları

2013 Haziran günlerinde ayaklananlar içerisinde illa ki "genç" var, orta sınıf var, emekçi var. Ama onlar orta sınıf oldukları, 90 kuşağı oldukları için değil iktidarın kibrine,

Devamı için tıklayınız »

Gazi Mahallesi'nde yaralanan Duran Akbaş'ın durumu ağır

Başbakan Erdoğan'ı Tunus'tan İstanbul'a getiren uçağı Türkiye hava sahasına yaklaştığı sırada polisin uyguladığı kesintisiz şiddet İstanbul'un Gazi Mahallesi'nde bir genci daha ağır yaraladı.

Devamı için tıklayınız »

Dersim'de çatışmalar sürüyor

Dersim'de polisin müdahalesi üzerine merkezde başlayan çatışmalar mahallelerde devam ediyor. Polis, Dersim Devlet Hastanesi'ne de gaz bombası attı.

Devamı için tıklayınız »

DİSK yarın iş bırakarak Taksim'e yürüme kararı aldı

DİSK, Taksim başlayan ve 8 gündür ülkenin dört bir yanında süren eylemlere destek için yarın ülke genelinde iş bırakacağını açıkladı. DİSK üyeleri İstanbul'da, Genel Merkez önünden

Devamı için tıklayınız »

KESK iş bırakarak Taksim'e yürüdü

KESK'in grev kararı üzerine İstanbul'da binlerce emekçi greve gitti. KESK üyeleri, Galatasaray Meydanı'ndan Taksim'e "Çapulcular burada Tayyip nerede" sloganıyla yürüdü.

Devamı için tıklayınız »

Abdullah Gül'den Erdoğan'a düzeltme: Demokrasi sadece seçim değildir

Başbakan Erdoğan'ın giderek bir halk kalkışmasına dönüşen direniş karşısında saldırgan ve kışkırtıcı üslubunu sürdürürken, Erdoğan'ın ardından bir açıklama yapan Abdullah Gül, bir anlamda Erdoğan'a yönelik bir

Devamı için tıklayınız »

TTB açıkladı: İşte rakamlarla polis terörünün sonuçları

Türk Tabipler Birliği gösterilerde ilk kez ölüm yaşandığını duyurdu: "Bu ölümün sorumlusu 'Yüzde elliyi evlerinde zor tutuyoruz' diyerek iç savaş kışkırtıcılığı yapan siyasi iktidardır.

Devamı için tıklayınız »

Türkiye çapındaki direnişte en az 1500 kişi gözaltına alındı

Taksim Gezi Parkı'nda başlayarak tüm Türkiye'ye yayılan halk direnişi karşısında yoğun şiddet uygulayan polis, Türkiye genelinde binin üzerinde kişiyi gözaltına aldı.

Devamı için tıklayınız »

Erdoğan bildiğini okuyor: Polis kalacak, ağaçlar sökülecek, kışla yapılacak

Başbakan Erdoğan tüm ülkeyi ayağa kaldıran Gezi Parkı direnişine ilişkin ilk değerlendirmesinde onbinlere ve sosyal medya kullanıcılarına tehditler savurdu.

Devamı için tıklayınız »

Boğaz köprüsü direniş yolu oldu, binler Taksim'e doğru aktı

Taksim direnişine destek ve uygulanan polis saldırılarına tepki olarak dün akşam saatlerinden itibaren Kadıköy'de toplanan binlerce kişi, sabahın ilk saatlerinde Boğazköprüsü üzerinden Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Devamı için tıklayınız »

Taksim'de polis müdahalesi yine başladı

İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarında birleşerek Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen yurttaşlara polis gaz bombalarıyla müdahale etti. Polisin kullandığı yoğun gaz nedeniyle İstiklal Caddesi'ni gaz bulutu kapladı.

Devamı için tıklayınız »