12 Ekim 2010, Salı

Livorno ve Empoli taraftarları işgalcilere saygı duymuyor

Livorno ve Empoli taraftarları Afganistan' da öldürülen İtalyan askerleri için alınan 1 dakikalık saygı duruşu kararına uymadı. Livorno' ya 15.000, Empoli' ye ise 5.000 Euro para cezası verildi.

Afganistan' da öldürülen İtalyan askerleri için geçtiğimiz hafta İtalya'daki tüm spor müsabakalarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması kararı alındı. Bu saygı duruşuna Livorno ve Empoli taraftarlarının uymaması üzerine Livorno' ya 15.000, Empoli' ye ise 5.000 Euro para cezası verildi. Kendi ülkesinin Afganistan'daki askerlerini kutsamak yerine sorgulayan bu iki tribün gönülleri feth etti.

Kendi ülkesinin, Afganistan'daki askerlerine saygı göstermek yerine sorgulamayı tercih eden iki takım taraftarları, bu karara karşı çıktı. Herhangi bir polemik çıkarmadan tribünde görüşlerini sergileyen taraftarlar, takdir topladı.

İtalya Futbol Federasyonu Empoli ve Livorno kulüplerine cezayı kesti. Zaten daha önceden bu konulardan dolayı İtalya Futbol Federasyonu'nun mimlemiş olduğu Livorno kulübüne 15 bin Euro, Empoli'ye ise 5 bin Euro olmak üzere toplamda 20 bin Euro ceza verildi.

AS Livorno Calcio'nun bu tip olaylara her zaman sorgucu bir duruşla yaklaştığı zaten biliniyordu. Empoli'nin de bu akıma katılmış olması işin sürprizi olarak yorumlandı.

EmekDunyasi.Net