20 Eylül 2010, Pazartesi

WNBA'de şampiyon; Seattle Storm

ABD Bayanlar Profesyonel Basketbol Ligi WNBA finali tamamlandı. Büyük çekişmeye sahne olan maçta Seattle Storm galibiyeti iyi bir oyunla aldı.

ABD Bayanlar Profesyonel Basketbol Ligi WNBA'de şampiyonu belirleyecek maç oynandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçta Atlanta Dream son çeyrekte iyi bir oyun sergilese de Seattle Storm maçı 87-84 kazandı ve 4 yıl aradan sonra WNBA şampiyonu oldu.

Storm adına 18 sayı 6 ribaund 4 asistle oynayan Swin Cash takımının en skorer ismi olurken finalin MVP'si seçilen Lauren Jackson 15 sayı 9 ribaund 2 top çalma yaptı. Camille Little 15 sayı 7 ribaund, Sue Bird 14 sayı 7 asist ve Tanisha Wright da 15 sayı 7 asistle şampiyonlukta önemli rol oynadı.

Atlanta Dream'de ise 35 sayı 3 ribaund 3 asistle sahanın en skorer ismi olan Angel McCoughtry'nin çabaları şampiyonluğu getirmezken ona en büyük destek 21 sayı yapan İziane Castro Marques'ten geldi. Ayrıca Coco Miller 12 sayı 5 asist ve Erika de Souza 10 sayı 14 ribaundla oynadılar.

Maçın ardından MVP Jackson şampiyonluk yolunun farklı bir şey olduğunu söylerken "4 yılın ardından şampiyonuz. Buraya gelmek uzun zaman aldı." şeklinde konuştu.

EmekDunyasi.Net