27 Eylül 2010, Pazartesi

Kocaelispor yapayalnız!

Kocaelispor'da kriz süreci gittikçe karışıyor. Belediye Başkanı Danışmanı Abdullah Erol tarafından yapılan açıklama, "Kocaelispor'a her türlü lojistik desteği yönetim değişse de, değişmese de sağlayacağız ama nakit para yardımı yapmak gibi bir durumumuz yok" şeklinde oldu. Taraflar ise "Yapayalnızız!" diyerek üzüntüsünü dile getiriyor.

Kocaelispor kriz sürecini çalkantılarla sürdürüyor. Fuat Donay olayı, taraftarın yönetimi ele alması, Muammer Çelik'in tutuklanması derken, Körfez ekibi bir de belediyeden darbe aldı.

Bir süredir belediyenin yardım etmesini bekleyen Kocaelispor taraftarlarının arasında ve basında, Belediyenin sorununun şu anki yönetimle olduğu ve kongre yapılıp, yeni yönetim gelmesi halinde belediyenin nakit para yardımı yapacağı söylentileri dolaşıyordu.

Bu gelişmeler üzerine Belediye Başkanı Danışmanı Abdullah Erol gerekli olan bir açıklama yaptı. Bu açıklamayla Kocaelispor taraftarının üzüntüsü katlandı.

DURUŞUMUZ DEĞİŞMEZ!

Başkan Danışmanı Abdullah Erol şunları söyledi: "Kamuoyunda mevcut yönetimi biz istemiyormuşuz, kongre kararı alındığında yönetim oluşumu içerisine girip gelecek yönetimi destekleyeceğimiz yönünde söylentiler ve beklentiler olduğunu gözlüyoruz. Şu bilinsin ki, tavrımızın, bu duruşumuzun Muammer Çelik şahsıyla veya yönetimiyle ilgisi yok. Dolayısıyla bu yönetimin gitmesi gibi bir beklenti içerisinde değiliz. Yeni gelecek yönetimi destekleyeceğimiz veya yönetim oluşumu içinde olduğumuz yönündeki görüşler de gerçeği yansıtmamaktadır. Hangi yönetim gelirse gelsin, şu anki duruşumuzda bir değişiklik olmaz."

LOJİSTİK DESTEĞİMİZ KESİLMEYECEK

Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Erol, Kocaelispor'a nakit para desteği vermelerinin mümkün olmadığını ancak lojistik anlamda kulübe yardımcı olmaya devam edeceklerini belirterek, "Zaten lojistik yardımı hiç kesmedik. Otobüs, personel ve iaşe gibi konularda ne zaman yardım istense gereğini yapıyoruz. Otopark geliri de kulübe aktarılmaya devam ediyor. Nakit para dışındaki bu yardımlarımız bundan sonraki süreçte de devam edecek" dedi.

Kocaelispor'un içinde bulunduğu krizden çıkmasının tek yolu, taraftarlara göre: nakit para! Bunu bile bile belediyenin nakit para yardımını reddetmesi ise taraftarlarca "Yapayalnızız!" şeklinde yorumlanıyor.

Kocaelispor'un taraftar sitesi olan www.korfez.org forumlarında ise belediyeye karşı ilginç yorumların ardı arkası kesilmiyor. Taraftarlar da bu karışık durum karşısında ikiye bölündü. Bir kısım Körfezli, "Seçim zamanına daha yakın olsaydı tavrınız farklı olurdu." derken. Diğer bir kesim, "Belediyeyle olacak iş değil, halkın takımına sahip çıkması gerekir." şeklinde düşüncelerini dile getiriyor.

EmekDunyasi.Net

Bağlantılı Haberler