10 Mart 2013, Pazar

Irkçı taraftarlar 8 Mart Mitingi sonrası Kürt kadınlara saldırdı

Kadıköy'deki mitingin ardından dağılan Kürt kadınlarına, Bursaspor taraftarları 3 farklı noktada saldırdı. 1'i bıçakla olmak üzere 10'a yakın kadın yaralandı. Irkçı saldırganlar, kadınların bineceği otobüsleri de tahrip etti.

Kadıköy'de yapılan 8 Mart mitinginin ardından dağılan Kürt kadınlarına, Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşmasına giden Bursaspor taraftarları saldırdı.

ÜÇ FARKLI YERDE SALDIRI

Saldırı, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Tepe Natilius ve Salı Pazarı'nda gerçekleşti. Irkçı taraftarların, üç farklı yerde saldırması, saldırının daha önceden planlanmış olabileceği şüphesi gündeme getirdi.
"Kahrolsun PKK" sloganlarını atan saldırganlar, kadınların bineceği otobüsleri de tahrip etti.

POLİS UZUN SÜRE MÜDAHALE ETMEDİ

Polis, Haydarpaşa'daki saldırgan taraftarları otobüse bindirerek uzaklaştırdı. Ancak, Salı Pazarı'ndaki saldırganlara polis uzun süre müdahale etmedi.
Kadınlardan bir kısı, otobüslere binerek, Salı Pazarı'ndan ayrıldı. Kalan kadınlar için de iki belediye otobüsü ayarlandı. Kadınlar belediye otobüsüyle Salı Pazarı'ndan ayrıldı.
Saldırılarda 1'i bıçakla olmak üzere 10'a yakın yaralandı. Bıçakla yaralanan kişinin 12 yaşında bir çocuk olduğu öğrenildi.

EmekDünyası.Net/ETHA